Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Půjčka na směnku z vlastních zdrojů

Pokud vám selhaly všechny možnosti, jak si vypůjčit peníze od bank nebo nebankovních společností, stále zůstává nabídka půjčky na směnku z vlastních zdrojů. Soukromníci většinou neřeší registry dlužníků nebo potvrzení příjmů a podobné dokumenty, které mohou být při klasické půjčce požadovány. Potřeba bývají pouze dva doklady totožnosti. K zajištění půjčky je použita směnka, která věřiteli zaručuje včasné a nekomplikované splacení závazku.

Co přináší půjčka na směnku z vlastních zdrojů

Půjčka na směnku je výhodná pro obě strany – dlužník předkládá minimum dokladů a potvrzení, potřebné finance získá velice rychle a snadno. Věřitel má jistotu v bezpečné návratnosti investice, protože pokud nebude dlužník půjčku na směnku z vlastních zdrojů splácet, může se velice rychle dočkat exekuce. Půjčka na směnku z vlastních zdrojů mívá obvykle vyšší úroky, ovšem vzhledem k vysoké konkurenci nebývají přehnané. Při vyjednání solidních podmínek může být pro určitou skupinu zájemců půjčka na směnku z vlastních zdrojů velice přitažlivá.

Jak najít půjčku na směnku z vlastních zdrojů

Mnoho půjček na směnku z vlastních zdrojů lze nalézt v nejrůznější inzerci – v tisku, na internetu, plakátech a podobně. Vybírat je potřeba opatrně, v této kategorii půjček se častěji vyskytují podvodníci. Prověřte si soukromníka, který půjčku nabízí a zkontrolujte si i jeho reference. Projděte si předběžnou smlouvu a vše důkladně uvažte, pokud si nejste jisti, poraďte se s finančním odborníkem. Dbejte také na to, aby směnka obsahovala údaje, které předepisuje zákon.

I směnka musí mít určité náležitosti

Prvním pravidlem je podepisovat jedině kompletně vyplněnou směnku. Dále musí být na směnce uvedeno přesné datum, kdy mají být peníze vráceny a o jakou částku se přesně jedná. Zákon přesně definuje to, co má směnka obsahovat. Pokud je tento dokument v pořádku, jedná se o rychlou a pohodlnou možnost, jak peníze získat okamžitě, pouze proti podpisu. Můžete tak okamžitě vyřešit svou finanční situaci.
TOPlist